404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Усіх «на олівець». Іспанія створює реєстр «відмовників» від вакцинації проти COVID-19
University of Oxford

Іспанія створить реєстр людей, які відмовляться від вакцинації проти коронавірусу. Вона поділиться ним з іншими країнами Європейського Союзу, заявив міністр охорони здоров'я Сальвадор Ілла.

Він заявив, що цей список не буде відкритим для громадськості та роботодавців.

Чиновник запевнив, що єдиний спосіб перемогти вірус — «зробити щеплення всім нам — чим більше, тим краще».

Іспанія є однією з тих країн Європи, які найбільше постраждали від вірусу.

Зараз країна запускає масове вакцинування препаратом Pfizer/BioNTech, який схвалила рада Європи для країн-членів ЄС минулого тижня.

В інтерв'ю телеканалу La Sexta у понеділок Ілла підкреслив, що вакцинація не буде обов'язковою.

Ми зробимо реєстр, який передаватимемо нашим європейським партнерам.  Це перелік людей, яким запропонували вакцинацію, а вони відмовилися, як це робиться з іншими методами лікування. Це не документ, який оприлюднять, його зроблять з максимальною повагою до захисту персональних даних

Людей, яким пропонували щеплення, а вони відмовилися з будь-якої причини, в реєстрі будуть спеціально позначати, їм не пропонуватимуть щеплення.

Згідно з останнім опитуванням, кількість громадян Іспанії, які заявили, що не прийматимуть вакцину, зараз зменшилась до 28% з 47% у листопаді.

В інших коментарях у понеділок Ілла сказав, що з людьми зв'яжуться регіональні органи влади, коли настане їхня черга робити щеплення.

«Люди, які вирішили не робити щеплення, що, на нашу думку, є помилкою, мають на це право. Ми спробуємо розсіяти сумніви. Вакцинація рятує життя, це вихід із цієї пандемії», — заявив чиновник.

Кількість людей, які померли від COVID-19 в Іспанії, у понеділок перевищила позначку 50 000. За час пандемії в країні зареєстрували понад 1,8 млн інфікованих. Суворі карантинні обмеження іспанський уряд увів аж до весни.

В Україні кількість інфікованих за офіційними даними вже перевищила мільйон, а 18 тисяч померли.

Проте офіційна статистика не враховує багато випадків хвороби, коли лікарі не мають змоги чи не хочуть зробити тест.

Понад половина українців готові вакцинуватися безкоштовно, хоча понад 40% виступають проти. Україна хоче отримати перші вакцини в лютому 2021 року, проте спершу уряд планує вакцинувати лише найвразливіші частини суспільства.

Як ми писали раніше, Зеленський та уряд працюють над тим, щоб «виторгувати» для України щеплення поза чергою. Наші політики готові платити авіапослугами.

У ЄС звинуватили Росію у дезінформації про COVID-19 для продажу своєї вакцини