Сполучені Штати повністю підтримують заяву Діючого голови ОБСЄ, глави МЗС Швеції Анн Лінде щодо того, що врегулювання конфлікту в Україні має включати і Крим, а СММ ОБСЄ повинна отримати доступ і до півострова.
Про це сказала тимчасова очільниця місії США при ОБСЄ Кортні Остріен під час засідання Постійної ради ОБСЄ, її цитує «Укрінформ».
Американська дипломатка назвала заперечення російської делегації в ОБСЄ з приводу заяв Лінде абсолютно невиправданими.
За її словами, ці російські заперечення суперечать переважній думці країн-учасниць ОБСЄ, ООН та Європейського суду з прав людини: «Крим — це Україна».
Вона додала, що агресія Росії проти України сьогодні є «найбільшою загрозою європейській безпеці в регіоні».
«Ми вдячні, що Швеція цілком справедливо зробила конфлікт в Україні ключовим напрямком свого головування у 2021 році», — додала Остріен.
Перший саміт Кримської платформи запланований на 23 серпня 2021 року.
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна виступає за створення у ЄС позиції спеціального представника щодо Криму.
Про розмову Байдена з Зеленським — чому не варто перейматись через розмову з Путіним
Президент США Джо Байден у вівторок провів першу телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, нагадавши в числі інших важливих питань, що Америка твердо підтримує суверенітет України.
Українцям не треба вбачати негативних сигналів у тому, що Байден поспілкувався телефоном із Путіним раніше, ніж із президентом України Володимиром Зеленським.
Про це сказав в четвер, 28 січня, експосол США в Україні, експерт аналітичного центру «Атлантична рада» у Вашингтоні Джон Гербст. Він брав участь у віртуальному заході «Центру відкритого світового лідерства уряду США» на тему реінтеграції ветеранів в Україні.
«Це нормально, що Байден подзвонив Путіну, перш ніж подзвонив президентові України. Критично важливо, що Байден спочатку подзвонив Столтенберґу, поговорив із західноєвропейськими лідерами, поговорив із нашими союзниками, перш ніж говорити з нашим опонентом, яким є Путін. Важливо, що Байден згадав Україну, сказавши: «Припиніть вашу агресію в Україні», – заявив Гербст.
За його словами, опублікована інформація щодо змісту розмови також може не згадувати усього її змісту.
Гербст також нагадав, що адміністрація Байдена ще не має повної команди з національної безпеки.
Він назвав Байдена найкращим головнокомандувачем США за 12 років щодо питань протидії Росії і захисту України. За його словами, Байден розуміє суть процесів в Україні так, як їх розуміють мало західних політиків.
Гербст висловив переконання, що наступними тижнями можна очікувати телефонної розмови між Байденом і Зеленським.
Він вважає, що «всі застереження, всі сумніви зникнуть» у результаті розмови цих двох президентів.
При цьому він наголосив, що Байден, на відміну від Трампа, буде наполягати на реформах в Україні.
«Він рішуче протидіятиме агресії Кремля, він буде потужно виступати за підтримку України у війні, яку веде Москва, і він наполягатиме на реформах в Україні, щоб країна потурбувалася про внутрішні вразливості», — сказав Гербст.
Білий дім: Байден «не стримувався» в розмові з Путіним про Навального
Байден «не приховував стурбованості» під час телефонної розмови з Путіним, що відбулася на цьому тижні.
Про це в четвер заявила Джен Псакі, прессекретар Білого дому, передає «Голос Америки».
Виступаючи на щоденному пресбрифінгу, Псакі розповіла журналістам, що під час бесіди з російським лідером Байден торкнувся теми того, як влада обійшлася з ув'язненим критиком Кремля, Олексієм Навальним.
«Він не стримався, висловивши стурбованість з приводу поводження з Олексієм Навальним і поводженням (силовиків) з протестувальниками», — заявила Псакі.
За її словами, Байден «ніколи не стримувався в емоціях з приводу питань, що стосуються президента Путіна, і (не приховував) свою стурбованість у зв'язку з діями російського уряду, і він ясно і однозначно сказав про це під час телефонної розмови».
Псакі підкреслила, що Вашингтон буде настільки ж відвертим із Росією з проблемних питань і при контактах на інших рівнях.
Перші контакти Байдена на посту президента США
Байден в перші дні свого президенства крім кадрових питань в США, ще й «знайомиться» з лідерами інших країн і організацій.
Так, у телефонній розмові з Путіним Байден пообіцяв відстоювати національні інтереси США, підняв тему хакерських атак і отруєння Навального. Не обійшов президент США стороною й Україну, підтвердивши підтримку суверенітету нашої країни.
При спілкуванні з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом Байден підтвердив відданість США колективній безпеці.