Врегулювання в Україні має включати й Крим, вважає уряд США й підтримує у цьому ОБСЄ
Getty Images

Сполучені Штати повністю підтримують заяву Діючого голови ОБСЄ, глави МЗС Швеції Анн Лінде щодо того, що врегулювання конфлікту в Україні має включати і Крим, а СММ ОБСЄ повинна отримати доступ і до півострова.

Про це сказала тимчасова очільниця місії США при ОБСЄ Кортні Остріен під час засідання Постійної ради ОБСЄ, її цитує «Укрінформ».

Нещодавні коментарі шведського Діючого головування щодо пошуку стійкого політичного врегулювання (в Україні – Прим. ред.) були абсолютно правильними – це має відбутися відповідно до міжнародного права та принципів і зобов'язань ОБСЄ, з повною повагою суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим та місто Севастополь

Американська дипломатка назвала заперечення російської делегації в ОБСЄ з приводу заяв Лінде абсолютно невиправданими.

За її словами, ці російські заперечення суперечать переважній думці країн-учасниць ОБСЄ, ООН та Європейського суду з прав людини: «Крим — це Україна».

Вона додала, що агресія Росії проти України сьогодні є «найбільшою загрозою європейській безпеці в регіоні».

«Ми вдячні, що Швеція цілком справедливо зробила конфлікт в Україні ключовим напрямком свого головування у 2021 році», — додала Остріен.

Перший саміт Кримської платформи запланований на 23 серпня 2021 року.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна виступає за створення у ЄС позиції спеціального представника щодо Криму.

Про розмову Байдена з Зеленським — чому не варто перейматись через розмову з Путіним

Президент США Джо Байден у вівторок провів першу телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, нагадавши в числі інших важливих питань, що Америка твердо підтримує суверенітет України.

Українцям не треба вбачати негативних сигналів у тому, що Байден поспілкувався телефоном із Путіним раніше, ніж із президентом України Володимиром Зеленським.

Про це сказав в четвер, 28 січня, експосол США в Україні, експерт аналітичного центру «Атлантична рада» у Вашингтоні Джон Гербст. Він брав участь у віртуальному заході «Центру відкритого світового лідерства уряду США» на тему реінтеграції ветеранів в Україні.

«Це нормально, що Байден подзвонив Путіну, перш ніж подзвонив президентові України. Критично важливо, що Байден спочатку подзвонив Столтенберґу, поговорив із західноєвропейськими лідерами, поговорив із нашими союзниками, перш ніж говорити з нашим опонентом, яким є Путін. Важливо, що Байден згадав Україну, сказавши: «Припиніть вашу агресію в Україні», – заявив Гербст.

За його словами, опублікована інформація щодо змісту розмови також може не згадувати усього її змісту. 

Можливо, він сказав і про територіальну цілісність. Але навіть якщо він цього не зробив, можете бути певні, він рішуче виступає за територіальну цілісність України

Гербст також нагадав, що адміністрація Байдена ще не має повної команди з національної безпеки.

Він назвав Байдена найкращим головнокомандувачем США за 12 років щодо питань протидії Росії і захисту України. За його словами, Байден розуміє суть процесів в Україні так, як їх розуміють мало західних політиків.

Гербст висловив переконання, що наступними тижнями можна очікувати телефонної розмови між Байденом і Зеленським.

Він вважає, що «всі застереження, всі сумніви зникнуть» у результаті розмови цих двох президентів.

При цьому він наголосив, що Байден, на відміну від Трампа, буде наполягати на реформах в Україні.

«Він рішуче протидіятиме агресії Кремля, він буде потужно виступати за підтримку України у війні, яку веде Москва, і він наполягатиме на реформах в Україні, щоб країна потурбувалася про внутрішні вразливості», — сказав Гербст.

Білий дім: Байден «не стримувався» в розмові з Путіним про Навального

Байден «не приховував стурбованості» під час телефонної розмови з Путіним, що відбулася на цьому тижні.

Про це в четвер заявила Джен Псакі, прессекретар Білого дому, передає «Голос Америки».

Виступаючи на щоденному пресбрифінгу, Псакі розповіла журналістам, що під час бесіди з російським лідером Байден торкнувся теми того, як влада обійшлася з ув'язненим критиком Кремля, Олексієм Навальним.

«Він не стримався, висловивши стурбованість з приводу поводження з Олексієм Навальним і поводженням (силовиків) з протестувальниками», — заявила Псакі.

За її словами, Байден «ніколи не стримувався в емоціях з приводу питань, що стосуються президента Путіна, і (не приховував) свою стурбованість у зв'язку з діями російського уряду, і він ясно і однозначно сказав про це під час телефонної розмови».

Псакі підкреслила, що Вашингтон буде настільки ж відвертим із Росією з проблемних питань і при контактах на інших рівнях.

Перші контакти Байдена на посту президента США

Байден в перші дні свого президенства крім кадрових питань в США, ще й «знайомиться» з лідерами інших країн і організацій.

Так, у телефонній розмові з Путіним Байден пообіцяв відстоювати національні інтереси США, підняв тему хакерських атак і отруєння Навального. Не обійшов президент США стороною й Україну, підтвердивши підтримку суверенітету нашої країни.

При спілкуванні з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом Байден підтвердив відданість США колективній безпеці.

Байден пообіцяв Україні боротися за припинення війни на Донбасі та допомогти долати корупцію