«Я зла не тримаю». Лукашенко вважає, що ініціативу для відновлення стосунків має виявити Україна
УНІАН

Олександр Лукашенко готовий відновити відносини з Україною після напруги між країнами, що виникла через невизнання результатів виборів у Білорусі.

Про це заявив сам Лукашенко. Його цитує російське інформагентство ТАСС«Я зла не тримаю на Володю Зеленського. Я його розумію: по молодості десь чогось сказав. Але це ж не означає, що ти повинен весь час на нього дивитися, розуміючи, що відбувається, й на нього ображатися або злитися».

За його словами, недружні заяви українських офіційних осіб щодо Мінська нібито пояснюються важким становищем, в якому знаходиться Україна.

Лукашенко відповідав на питання в ході інтерв'ю програмі «Дійові особи з Наіль Аскер-заде» на телеканалі «Росія-1».

«Заявити вони (влада України — Прим. ред.) заявили, але стосунки у нас добрі, український народ до білорусів ставиться дуже добре, ми до них — ще краще. Тобто ми базис не зруйнували і не руйнуємо. І навіть якщо потрібно десь чогось для Росії і для України, ми стаємо і в економіці посередниками», — сказав Лукашенко, додавши, що економічне співробітництво між Білоруссю і Україною продовжує розвиватися.

При цьому Лукашенко визнав, що політичні відносини між Києвом і Мінськом практично заморожені. «Заклякли поки на цьому етапі, ми не маємо контактів ніяких, крім посольств», — пояснив політик.

У той же час Лукашенко відзначив, що готовий відновити контакти із Зеленським. «Я б косо на нього не дивився. Молода людина, молодий президент. Спроможний навчатися, я думаю. Я впевнений в цьому, він же здорова, нормальна людина».

При цьому Лукашенко вважає, що ініціативу для відновлення відносин повинна проявити українська сторона, а в разі зустрічі з Зеленським він відповів би на питання, які той міг би поставити йому.

Чоловік, який вдає президента Білорусі, вже не раз перед тим висловлював недружні фрази щодо України. Лукашенко, для прикладу, заявив, що він би не вітався з Зеленським «з коліна». «Президент» РБ при цьому зазначив, що вважає Путіна своїм другом.

Або 26 грудня Лукашенко розповів про «тонни зброї» з нашої держави, коли коментував затримання білоруського експолітв'язня Миколи Автуховича. За його словами, група Автуховича начебто ввозила зброю з України та планувала теракти. У відповідь Київ назвав «черговими інсинуаціями» заяви Лукашенка про «зброю з України». 

Лукашенко вважає, що в Києві нібито працює центр американських спецслужб. «Там усі американці сидять — розумні, талановиті, здібні люди», — так описав «центр» самопроголошений чиновник. 

Передісторія

23 вересня Лукашенко таємно провів церемонію «інавгурації». Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції непокори Лукашенку.

Країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів. Європарламент не визнав Лукашенка президентом.

Chas News повідомляв, що Лукашенко не вакцинуватиметься від COVID-19 через скептицизм. 

КДБ Білорусі готувало вбивство Шеремета ще у 2012 році — аудіозапис наради