Щоб швидко зрозуміти, кого «Опозиційна платформа — За життя» хоче бачити у Київраді, достатньо звернути увагу на №2 у її виборчому списку. Його займає маловідома персона — Юлія Симуніна. У 2016 році вона працювала начальником КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації» (БТІ). І паралельно заснувала ТОВ «Центральне БТІ». Зазвичай подібні бізнеси відкривають для того, щоб довірливим клієнтам комунального підприємства виписувати додаткові рахунки, які в декілька разів перевищують встановлену містом оплату за інвентарізацію житла. Хоча ми не стверджуємо, що у випадку Симуніної ,ТОВ з назвою комунального підприємства створили саме для якихось оборудок.

 

Сторінка Симуніної в Facebook

Дані реєстру

Втім, про все по порядку. «Опозиційна платформа — За життя» провела партійну конференцію досить скромно. На ній назвали прізвища лише першої п’ятірки списку. У київського міського осередку партії власного сайту немає, хоча відомо, що організацію очолює Вадим Столар, одіозний забудовник та народний депутат від цієї партії. А номери пресслужби партії, схоже, вказані лише для проформи, бо за три дні наших дзвінків так ніхто і не відповів. Більше того, «ОПЗЖ» чомусь вирішила перенести дату проведення партійної конференції: її планували на 17 вересня, але провели 24-го. Тому довелося чекати, поки територіальна виборча комісія не оприлюднила виборчий список партії до Київради.

Попри високі рейтинги «ОПЗЖ» по Україні в цілому, в Києві соціологи віддають їм близько 6-7%. Мабуть, саме тому списки готували зважено, з урахуванням кількості можливих місць у Київраді.

В Києві соратники Медведчука і Льовочкіна вирішили відмовитися від спортсменів та зірок. До списку включили лише перевірені кадри, добре обізнані у функціонуванні бюрократичної машини та столичних «сірих схем».

Всі свої

Очолює список партії Олександр Попов, він же йде у мери від цієї політичної сили. Попов колись був мером Горішніх Плавнів Полтавської області (минула назва — Комсомольск), потім, двічі, міністром житлово-комунального господарства у прем’єрів Віктора Януковича та Миколи Азарова. Проте в міністерському кріслі не затримувався більше дев’яти місяців. Пост міністра за Азарова в червні 2010 року Попов змінив на посаду першого заступника голови КМДА. Її на той час очолював «мер всіх киян» Леонід Черновецький. У вересні 2010-го підконтрольна Віктору Януковичу парламентська більшість змінила профільний закон про столицю. Додали норму про те, що голову КМДА призначає президент. До цього часу головою КМДА автоматично ставав мер.

Вже в листопаді того ж року Попова призначили головою КМДА. Хоча за часів роботи чиновника відкрили відразу шість станцій метрополітену на «синій гілці», період Попова при владі називають лагідною окупацією Києва «донецьким кланом». Крім того, Попова називали причетним до силового розгону протестувальників на Майдані в грудні 2013 року.

На позачергових виборах 2019-го до Верховної Ради він самостійно балотувався по 212 мажоритарному округу в Києві, у Дарницькому районі. Зайняв третє місце — 9,5% голосів.

На другому місці Юлія Симуніна, про яку ми вже розповідали.

Третій — Михайло Царенко. В часи, коли Попов очолював КМДА, Царенко був директором «Київзеленбуду». Саме з Царенком пов’язані скандали навколо закупівлі звичайних каштанів за ціною елітних та висадкою фіктивних кущів троянд. Пізніше працював заступником голови КМДА.

На четвертому місці Олександр Плужник, колишній голова управління по боротьбі з оргзлочинністю в Києві. Подейкують, що саме Попов підтримав переведення Плужника з Полтавської області на службу до столиці.

П’яте місце у Олени Букало, керівника девелоперської компанії «К.А.Н» Ігоря Ніконова. Також вона володіє власним квітковим бізнесом.

Будівництво та квіти

Батьки і брати

На шостому місці Ігор Кириленко — адвокат, що представляє інтереси сім’ї Віктора Медведчука.

Одразу за ним у списку помічниця Вадима Столара — Юлія Уласик. Столар — не перший нардеп-забудовник, з яким їй довелося працювати. Так, у Раді VII скликання Уласик виконувала обов’язки помічниці Василя Хмельницького. Згідно з декларацією, зараз працює заступником директора департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Восьме місце у Марії Марк. Як можна зрозуміти з її сторінки на Facebook, — співробітниці «Київміськбуду». Багато друзів Марк у цій соцмережі мають аватарки ОПЗЖ.

Сторінка Марк Марії

Передостаннє місце у списку у Сергія Мамояна, молодшого брата Суто Мамояна, нардепа від ОПЗЖ. Мамоян-молодший вже ставав депутатом Полтавської обласної ради, працював помічником Сергія Капліна, нардепа минулого скликання, а на виборах президента був його довіреною особою.

Завершує десятку ветеран Київради Володимир Яловий. Його обирали до Київради ще за часів першого скликання. Давній соратник Олександра Омельченка разом з його «Єдністю» потрапив до міськради цього скликання. Цікаво, що одночасно обрали і сина Ялового — Костянтина, зятя скандального забудовника Віктора Пилипишина.

Словом, у першій десятці списку лише перевірені часом кадри, які допоможуть керівництву партії у ефективному використанні столичної землі — дерибані Києва, простіше.

Також читайте про те, кого ведуть в Київраду команди Зеленського, Порошенка, партія «Голос», «Батьківщина» та УДАР