Коронавірусна інтрига. Експерти ВООЗ в Ухані вивчають той самий ринок, з якого нібито почався COVID-19
Getty Images

Експерти ВООЗ, які провадять дослідницьку місію в китайському місті Ухань, знайшли «важливі ключі» до розгадки ролі ринку морепродуктів в поширенні коронавірусу.

Про це повідомив учасник місії Пітер Дашак, пише Bloomberg.

Дашак розповів у репортажі з Уханя, що група з 14 осіб працювала з експертами в Китаї й відвідала ключові точки та дослідницькі центри, щоб розкрити «деякі реальні ключі до того, що сталося».

Він очікує, що основні результати група опублікує до запланованого від'їзду місії 10 лютого.

Я відчуваю, що ми зможемо сказати щось цінне в кінці цієї поїздки – дуже цінне, але я не хочу вдаватися в подробиці того, що це буде або в який бік вказує. Те, що я бачив, уже підказує мені, що є деякі реальні ключі до розгадки того, що сталося, і я сподіваюся, що ми зможемо дати тверде пояснення цьому до кінця поїздки

Дашак сказав, що його поїздка на ринок свіжих продуктів Хуанань в центрі Ухань була особливо корисною.

На так званому мокрому ринку продавалися в основному морепродукти, а також м'ясо, в тому числі свіжоприготована дичина.

На початку спалаху коронавірусу ЗМІ писали, що ринок міг бути тим місцем, де вірус перейшов від тварин до людей. Подальші дослідження виявили більш ранні випадки серед людей, не пов'язаних із ринком, що спростовує цю теорію. За словами Дашака, експерти знайшли «важливі ключі» до ролі ринку.

Незважаючи на те, що влада закрила і очистила продуктовий ринок майже відразу після виявлення випадків зараження, «він все ще в значній мірі незайманий», сказав Дашак.

За його словами, вчені, які взяли проби на ринку, визначили місця, де були виявлені сліди SARS-CoV-2.

Фахівець каже: «Люди пішли поспіхом, вони залишили обладнання, вони залишили посуд, вони залишили докази того, що відбувається, і це те, на що ми дивилися. Тепер ми знаємо те, чого не знали раніше — що на кожен випадок захворювання припадали інші, які протікали безсимптомно або які важко відрізнити від застуди чи кашлю. І тому не дивно, що були й інші випадки, крім тих, які потрапили до лікарні».

Експерт підсумував, що група вивчає саме кількість інших випадків і визначає, коли зараження почалося.

14 січня команда міжнародних експертів ВООЗ, яка має досліджувати походження пандемії COVID-19, прибула до Китаю.

5 січня в ВООЗ заявили, що Китай надав дозвіл на візит її експертів. Очікувалось, що  група з 10 осіб прибуде майже відразу після цього. Однак уже 6 січня директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що китайські посадовці ще не завершили видачу необхідного дозволу для прибуття групи.

Пандемія вперше виникла в центральному китайському місті Ухань наприкінці 2019 року. Походження вірусу досі залишається предметом суперечок.

Команда ВООЗ пообіцяла зосередитися на тому, як коронавірус перейшов від тварин, ймовірно, кажанів, до людей.

У минулому році місія ВООЗ вивчала реакцію влади Китаю на вірус, а влітку інша місія заклала основу для майбутнього розслідування.

Майже 5% мешканців ​​китайського міста Ухань, ймовірно, були заражені COVID-19. Про це свідчить дослідження вчених з Китайського центру контролю та профілактики захворювань (CDC).

Як ми писали раніше, Китай ув'язнив громадянського журналіста за повідомлення зі знаменитого міста. Інші активісти чекають вироків. Тож доступ ВООЗ до Уханя буде вкрай «політизованим».

Слідчі ВООЗ відвідали лабораторію в Ухані, яка стала центром теорій змови