Нардепу Олександру Дубінському повідомили про ще одну підозру в державній зраді

Народному депутату України IX скликання повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Ім'я підозрюваного не назвали, проте ЗМІ написали, що йдеться про Олександра Дубінського.

З 2023 року він вже перебуває під вартою за різними провадженнями.

Зараз нардепа підозрюють в умисних діях на шкоду інформаційній безпеці України, зокрема надання допомоги державі-агресору у проведенні підривної діяльності проти України.

За даними слідства, Дубінський системно використовував свій Telegram-каналі, а також сторінка у Facebook та Instagram для поширення тез, вигідних державі-агресору.

«Їх зміст був спрямований на підрив довіри до державних інституцій, дискредитацію зовнішнього і внутрішнього політичного курсу України та створення передумов для зриву мобілізаційних процесів», — зазначили в Офісі генпрокурора.

Повідомляється, що матеріали містили ознаки маніпулятивного впливу, відповідали сучасним російським пропагандистським наративам і надалі використовувалися ворогом у підривній діяльності проти України в інформаційній сфері.

Санкція статті передбачає покарання на строк 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Справи проти Олександра Дубінського

Олександр Дубінський фігурує у в кількох кримінальних провадженнях.

Зокрема, у 2023 році йому повідомили про підозру у підробці документів для виїзду за кордон.

Також депутату повідомили про підозру у службовому підробленні — йдеться про внесення неправдивих даних до офіційних документів. У всіх провадженнях, включно зі справою про держзраду, Дубінський перебуває під вартою як запобіжним заходом.

У листопаді 2023 року Дубінському повідомили про підозру в державній зраді — він нібито на замовлення росіян проводив інформаційно-підривну діяльність.

За даними слідства, Дубінський під псевдо «Буратіно» входив до складу організації, сформованої російськими спецслужбами.

Тоді ж суд заарештував 21 квартиру і 15 авітовок Дубінського, його матері та колишньої дружини. Арешт наклали у межах справи щодо відмивання грошей та ухилення від податків.

У березні 2024-го суд визнав Дубінського винним в тиску на слідство, що розглядає його справу про корупцію.

У вересні Офіс генпрокурора повідомив Дубінському про нову підозру й змінив попередню — в організації незаконного виїзду за кордон брата своєї цивільної дружини.