Навальному «скинули» півтора місяця і етапують до колонії
Getty Images

Бабушкінський районний суд Москви не скасував рішення про заміну Олексію Навальному умовного строку на реальний у справі «Ів Роше».

Про це повідомила суддя під час засідання 20 лютого, повідомляє видання «Дождь».

Суд залишив опозиціонеру вирок у 3,5 роки. Суддя врахував його перебування під домашнім арештом, яке тривало півтора місяці — від 30 грудня 2014 року до 17 лютого 2015 року, а також перебування у СІЗО «Матроська тиша». З огляду на це, Навальний в колонії проведе понад два роки.

«Півтора місяця скинули, вже нормально», — заявив опозиціонер у залі суду після виголошення вироку.

Його адвокати пояснили, що остаточний строк становитиме два роки шість місяців і два тижні. Він закінчиться в кінці липня — на початку серпня 2023 року.

Захист Навального планує оскаржити рішення суду. Вони зауважують, що їхнього підзахисного етапують до колонії вже сьогодні.

Передісторія

Навальний повернувся до Росії 17 січня з Берліна, де лікувався після отруєння «Новачком». В аеропорту «Шереметьєво» його затримали.

До того, 13 січня, в РФ опозиціонера оголосили в розшук через справу шестирічної давнини. Його звинуватили у тому, що він нібито витратив на особисті цілі частину з 588 мільйонів рублів, які зібрали на пожертву для «Фонду боротьби з корупцією».

Суд Москви 2 лютого ув'язнив Навального на 3,5 роки. Після затримання опозиціонера в Росії почалися масові мітинги у багатьох містах країни. Під час акцій силовики жорстко затримали тисячі людей. Повідомляється про понад десять тисяч затриманих.

Сhas News докладно розповідав, як Олексія Навального одразу після повернення до Росії затримали, а за згодом осудили на реальний термін у в'язниці. Перед цим опозиціонер викрив своїх отруйників та оприлюднив резонансне розслідування про «палац Путіна».

Промову Навального на суді щодо заміни йому умовного строку на реальний читайте в нашому огляді.

Як ми писали раніше, в Омську раптово помер лікар, який керував лікуванням Навального одразу після отруєння.

Навального поставили на облік у СІЗО як «схильного до втечі»