404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Свободу реперам і економічним злочинцям. Трамп готується підписати близько ста помилувань в останній день каденції
Getty Images

У вівторок, в останній день перед інавгурацією нового президента США Джо Байдена, чинний глава Білого дому планує підписати близько ста помилувань.

Про це повідомляє CNN із посиланням на три джерела, обізнані з планами Трампа.

«Це буде велика серія помилувань, що включатиме злочинців у економічній сфері, гучних реперів, а також інших осіб», — уточнюється в повідомленні.

Щонайменше два джерела підтвердили, що в неділю в Білому домі відбулася нарада, на якій були уточнені списки помилувань. Водночас станом на понеділок немає підтверджень, що до цього списку увійде сам Трамп.

Раніше ЗМІ повідомляли, що президент США обговорював зі своїми помічниками можливість помилувати самого себе. Це було до того, як його прихильники штурмували Капітолій.

Трамп все ще сподівається розсекретити інформацію, пов’язану з «російським розслідуванням», до того, як він покине свою посаду. Але кількість адміністративних працівників, які все ще працюють, скоротилася. Тому ймовірність цієї дії зменшується.

Заворушення 6 січня, що призвели до другого імпічменту Трампа, ускладнили його бажання помилувати себе, своїх дітей та особистого адвоката Руді Джуліані. На даний момент помічники сумніваються, що він це зробить, але висловлюють прогнози обережно.

Декілька найближчих радників Трампа закликали його не милувати тих, хто причетний до штурму Капітолію, незважаючи на початкову позицію Трампа, що причетні не зробили нічого поганого.

«Є багато людей, які закликають президента помилувати людей, причетних до повстання. Домагатися помилування цих людей було б неправильно», — заявила соратник Трампа, сенатор Ліндсі Грем у неділю в ефірі Fox News.

Раніше громадськість активно закликала помилувати Джуліана Ассанджа, але його у списках ймовірних кандидатур немає. Між тим спецдоповідач ООН просив у грудні Трампа помилувати засновника Wikileaks.

Також невідомо, чи отримає помилування колишній радник Трампа Стів Беннон.

Справа про «російське втручання»

Спецпрокурор США по Росії Мюллер протягом майже двох років  розслідував можливу змову між Кремлем і передвиборчим штабом Трампа з метою не допустити перемоги на президентських виборах 2016 року кандидата від Демократичної партії Клінтон.

В результаті Мюллер прийшов до висновку, що російська сторона дійсно намагалася вплинути на вибори, а також виклав факти, які доводять прямі контакти членів команди Трампа з російськими чиновниками і юристами. Однак Мюллер не знайшов явних доказів змови між членами команди Трампа і Москвою.

Кого ще Трамп помилував

Помилування скасовує засудження, а заміна вироку зменшує покарання — і те, і інше є правом на помилування, надане президенту США Конституцією.

Зазвичай президенти перед залишенням посади видають помилування.

У липні 2020 року Трамп помилував свого давнього соратника Роджера Стоуна, який  фігурував у розслідуванні спецпрокурора Мюллера щодо втручання Росії у вибори в США.

Трамп уже відзначався тим, що милував людей через особисті зв’язки, в обхід офіційних владних каналів: через друзів, представників «Fox News» або голлівудських знаменитостей, які спілкуються з президентом. Нові помилування продовжили практику Трампа — виявлення милосердя до злочинців, які лояльні до нього або мають хороші зв'язки з його родиною.

Це стосується таких людей, як колишній шериф Арізони Джо Арпайо, правий коментатор Дінеш Д'Соуза, фінансист Майкл Мілкен, засуджений за шахрайство з цінними паперами. За наполяганням Кім Кардашьян Трамп помилував Еліс Джонсон, яку довічно засудили в 1996 році за зберігання наркотиків і організацію їхнього збуту.

Трамп вже помилував чимало скандальних політиків. У списку — колишній очільник виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт, його політичний соратник і радник Роджер Стоун, а також Чарльз Кушнер, батько зятя Трампа і радник Джареда Кушнера.

Президент помилував свого ексрадника у справі про вплив РФ на вибори 2016 року у США.

Перед Різдвом Трамп помилував 15 засуджених, зокрема двох із «російської» справи, яку вів спецпрокурор Мюллер. Трамп також замінив вироки п'ятьом особам.

Серед помилуваних — союзники Трампа по Республіканській партії і колишні військові підрядники США, засуджені за вбивство цивільних у Багдаді 2007 року.

Як ми писали раніше, американські прокурори розслідують ймовірну схему «підкупу президента задля помилування». Окружна суддя оприлюднила наказ з описом розслідування, але без імен.

«Виклик правосуддю». В ООН засудили помилування військових з Blackwater