Відносно Козака є кримінальні провадження й розслідування триває — нардеп
Getty Images

Нардеп із фракції «Слуга народу», представник президента в КСУ Федір Веніславський розповів, чому нардепу Тарасу Козаку, проти якого ввели санкції, не вручили підозра в фінансуванні тероризму.

Про це він повідомив в ефірі каналу «Україна 24».

«Тут треба розмежовувати кримінально-правову складову і конституційно-правову складову. Рішення РНБО ґрунтується на законі про санкції. Цей закон має на меті забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності, інформаційної безпеки держави тощо», — сказав він.

Політик додав, що Кримінально-процесуальний кодекс і Кримінальний кодекс імплементують притягнення особи до кримінальної відповідальності. При цьому одне іншому зовсім не заважає.

Веніславський розповів, що досудове розслідування триває, щодо Козака є кримінальні виробництва й вони розслідуються.

Але той Кримінально-процесуальний кодекс, який на сьогоднішній день діє, який називають «кодексом юриста Портнова», передбачає процедури діяльності органів досудового розслідування. І при бажанні адвокатів досудове розслідування можна блокувати дуже тривалий час.

Нардеп вважає, що як тільки буде зібрано достатню кількість доказів дій Козака по здійсненню кримінальних злочинів, то Офіс генпрокурора оголосить про підозру.

Ткаченко про закриття телеканалів: рішення очікували вже давно, лише зараз з’явилися підстави

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що для блокування телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука лише зараз з’явилися юридичні підстави.

Ткаченко в ефірі «Право на владу» сказав: «Ці медіа з’являлися поступово, і ставав їх власником відомий «король темників» пан Медведчук теж поступово. Були певні рішення Верховної Ради, було рішення РНБО ще 2018 року, але, наскільки я розумію, лише зараз з’явилися юридичні підстави ухвалити це рішення».

Політик додав, що у журналістській спільноті це рішення підтримували багато організацій, в тому числі й ті, які захищають свободу слова й борються з фейками, та очікували вже давно.

Ткаченко заявив, що медіахолдинг, проти якого було запроваджено санкції РНБО, давно перетворився на іноземну пропагандистську машину, яку опосередковано фінансував агресор.

Передісторія

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо телеканалів з орбіти кума президента РФ Путіна нардепа ОПЗЖ Медведчука. Кремль прогнозовано засудив ці санкції.

В Офісі президента України пояснили, що санкції проти нардепа ОПЗЖ Козака і трьох каналів, підконтрольних Медведчуку, не є посяганням на свободу слова, а виключно боротьбою з чужорідною пропагандою.

Підставою для санкцій проти Козака та пов'язаних з ним юридичних осіб стало розслідування СБУ, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.  

Представники ЄС та США підтримали санкції проти телеканалів, пов'язаних з Медведчуком. 

Урок історії для Рабіновича. Що таке фашизм, про який постійно говорить лідер ОПЗЖ