404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Зеленський доручив розробити законопроєкт про «доброчесність конституційного судочинства» (відео)
УНІАН

На позачерговому засідання РНБО президент України Володимир Зеленський доручив невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт про «відновлення доброчесності» в Конституційному Суді.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Я не впевнений, що судді Конституційного Суду самі вирішили зробити те, що вони вчора зробили. Треба вживати швидких, але адекватних заходів. На законодавчому рівні - я впевнений, що це справедливо, — невідкладно зареєструвати законопроєкт у Верховній Раді, де передбачається відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні», — наголосив гарант.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, над законопроєктом вже почали працювати у співпраці з ОПУ. Він каже, що вже 30 жовтня реєстр електронних декларацій запрацює як і раніше.

«Вже завтра кожен українець зможе знову зайти і побачити декларації чиновників і політиків, в тому числі тих політиків, які намагаються знищити антикорупційну реформу», — підкреслив Шмигаль. 

Очільник правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що Зеленський «почав процедуру перезавантаження КСУ».

«Це історичне рішення, яке має шанс зірвати план Кремля і Коломойського відірвати Україну від Західного Світу. І Медвечук, і Коломойський зі своєю шоблою точно спробують зірвати цей законопроект. Треба буде обов'язково прийти під Раду і допомогти депутатами розпустити КСУ», — написав він на своїй Facebook-сторінці.

 

Президент України почав процедуру перезавантаження КСУ https://bit.ly/3kGcqLG. Це історичне рішення, яке має шанс...

Posted by Vitaliy Shabunin on Thursday, October 29, 2020

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроекти.

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.