Франція подвоїть контроль на кордоні через теракти у Парижі та Відні
Getty Images

Президент Франції Еммануель Макрон закликав переглянути функціонування Шенгену та контролю на зовнішніх кордонах зони на тлі нещодавніх терактів. Водночас політик заявив, що Франція подвоїть контроль на власному внутрішньому кордоні.

Про це повідомляє Politico.

«Ми повинні радикально переглянути організацію Шенгену, посилити наш спільний захист кордонів реальними поліцейськими силами на зовнішніх кордонах зони, і також посилити інтеграцію наших правил», — сказав президент.

Макрон зазначив, що кількість силовиків на внутрішньому кордоні зросте з 2400 до 4800.

«Ці рішення — це частина того, що ми робили останні три роки, але й з урахуванням зростання загрози — терактів, яких щойно зазнала Франція та Австрія», — підкреслив французький політик.

Макрон наголосив, що перевізники нелегальних мігрантів до Європи часто пов’язані з терористами. Саме тому боротьба з нелегальними перевізниками й тероризмом — взаємопов’язані питання.

Президент Франції висуне свої пропозиції щодо функціонування Шенгену на наступному саміті лідерів ЄС у грудні. Він сподівається, що ці зміни запрацюють після  головування Франції у раді ЄС в першій половині 2022 року.

Передісторія 

16 жовтня терорист-ісламіст убив вчителя Самуеля Паті, який викладав в коледжі історію і географію. У рамках дискусії на тему свободи вираження поглядів Паті показав вихованцям дві карикатури на пророка Мухаммеда. Раніше їх опубліковало видання Charlie Hebdo.

Серія атак на французьких громадян сталася в Ніцці, Ліоні, Авіньйоні та Парижі 29 і 30 жовтня. 31 жовтня стався ще один напад в Ліоні — був поранений православний священник. 

У Ніцці 21-річний тунісець вбив трьох людей поблизу собора Нотр Дам. Приводом для атак могли стати заяви Макрона про боротьбу з радикальним політичним ісламізмом в країні після вбивства вчителя Самюеля Паті.

Додаткові 4000 солдатів були розгорнуті по всій країні в рамках операції «Сентінель», сказав Макрон, довівши загальну кількість мобілізованих військ до 7000.

Ердоган закликав турків відмовитися від французьких товарів і порадив Макрону перевірити психіку.

Після цього Charlie Hebdo випустив карикатуру на Ердогана.

Раніше ми писали, що у Парижі біля колишнього офісу сатиричного видання Charlie Hebdo поранили чотирьох людей.

Chas News повідомляв, що Держдеп США попереджає країни Європи про небезпеку терактів. 

Франція призначить посланника для пояснення ідей Макрона мусульманським державам