404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Напади на Charlie Hebdo. Чотирьох чоловіків звинувачують у підбурюванні терориста до атаки
American Military News

Французька влада оголосила звинувачення й затримала чотирьох пакистанців, яких підозрюють у підбуренні до нападу, який здійснив їхній співвітчизник біля колишнього офісу тижневика «Шарлі Ебдо». Про це повідомляє The Guardian із посиланням на національну прокуратуру з питань боротьби з тероризмом.

Тоді терорист поранив двох людей. Четверо підозрюваних чоловіків віком від 17 до 21 років контактували з нападником, повідомило в п'ятницю джерело, знайоме зі справою.

Їх підозрюють у тому, що вони знали про намір нападника та підбурювали його до здійснення атаки, повідомляє інше судове джерело, наближене до слідства.

Троє з підозрюваних у п'ятницю були звинувачені у участі у терористичній змові, щодо них застосували запобіжний захід. Четвертому пред'явили звинувачення в середу.

Двох підозрюваних заарештували у південно-західному департаменті Жиронда, третього — у північному портовому місті Кан, а останнього — у паризькому регіоні.

«Вони поділяють його ідеологію, і один з них висловив свою ненависть до Франції за кілька днів до акції», — заявило одне з джерел.

Відомості про звинувачення надходять через два дні після того, як паризький суд засудив 13 співучасників джихадистських бойовиків, які в січні 2015 року вбили працівників «Шарлі Ебдо».

Передісторія

Щоб повідомити про початок судового розгляду у вересні, журнал у типово провокаційному стилі передрукував карикатури на пророка Мухаммеда.

Через три тижні пакистанець поранив двох людей біля колишніх офісів тижневика, використавши ніж.

Нападник, якого звали Захір Хасан Махмуд, 25 років, був заарештований після вересневого нападу на звинувачення у тероризмі і залишається під вартою.

Він розповів слідчим, що до нападу він дивився «відео з Пакистану» щодо рішення сатиричного журналу перевидати картинки.

16 жовтня молодий чеченський переселенець обезголовив вчителя Самуеля Паті, який показав деякі карикатури своїм учням.

Не минуло й двох тижнів, як трьох людей убив молодий тунісець, який нещодавно прибув до Європи. Він здійснив напад із ножем у церкві в середземноморському місті Ніцца.

Уряд президента Еммануеля Макрона запровадив законодавство щодо боротьби з радикальною діяльністю ісламістів у Франції. Законопроект викликав гнів і протести в деяких мусульманських країнах.

Макрон каже, що Франція продаватиме зброю Єгипту незалежно від порушень прав людини