404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Суддя КСУ написав заяву про відставку після тиску з ОПУ
ukrinform

Суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко заявив, що 7-8 жовтня на нього тиснули з Офісу президента. Через це Сліденко написав заяву про відставку. Проте її ще не розглянули.

Про це суддя розповів на брифінгу.

«Подзвонили з Офісу президента і сказали що я веду себе неправильно і в мене будуть проблеми», — зазначив Сліденко.

Суддя відмовився назвати тих, хто саме тиснув на нього.

Наступнього дня після телефонної розмови він написав заяву про відставку. Її ще не розглядали. Проте він «уже майже не суддя» КСУ.

Сліденко наголосив, що е-декларування конституційне. Він вважає, що до закону про НАЗК просто треба внести зміни.

За словами судді, треба прибрати норму про те, що НАЗК може з власної ініціативи починати антикорупційні справи, бо «це повноваження радянської прокуратури» і це неправильно.

Водночас Сліденко визнав, що формально порушив закон, бо фізично не міг внести зміни до декларації вчасно, адже був тоді за кордоном.

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду Україн  Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Очільник КСУ хоче зустрітись з Зеленським, щоб «прибрати штучний конфлікт»