404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Якщо можна розпустити КСУ законом, тоді можна скасувати результати президентських виборів рішенням ЖЕКу — очільник фракції «Голос»
УНІАН

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує повністю оновити склад Конституційного Суду. Очільник фракції «Голос» Сергій Рахманін розкритикував ініціативи гаранта. Він зазначив, що таким чином Зеленський хоче відволікти увагу українців від результатів місцевих виборів.

Про це держслужбовець розповів на своїй Facebook-сторінці.

«Якщо можна розпустити КС законом, тоді можна скасувати результати президентських виборів рішенням ЖЕКу […]. Бурхлива діяльність Зеленського навколо рішення КСУ — файний спосіб відволікти увагу від підсумків виборів і заробити собі бали», — наголосив нардеп.

 

1.Рішення конституційного суду не витримує критики. Президентська ініціатива - теж. 2. Якщо можна розпустити КС законом,...

Posted by Сергій Рахманін on Friday, October 30, 2020

Рахманін каже, що рішення КСУ та ініціатива Зеленського не витримають критики.

Щоб відновити повноцінну дію антикорупційного законодавства, потрібно ухвалити відповідний закон, каже чиновник. Голова фракції «Голос» впевнений, що закон легко набере необхідну кількість голосів.

«Для того, щоб світ не дивувався рішенням наших судів, треба було навести лад у системі. Зокрема, створити нормальні Вищу раду правосуддя й Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Що було обіцяно, але не зроблено. Безкарність перемагається невідворотністю покарання. Силових органів як гною, реальних розслідувань і справдливих вироків — катма», — підсумував Рахманін.

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроекти.

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду Україн  Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Скандальне рішення КСУ. В Україні знову запрацював реєстр декларацій