Ексголова Офісу президента каже, що оточення Зеленського знало про підготовку рішення КСУ
УНІАН

Ексголова Офісу президента Андрій Богдан заявив, що оточення президента України Володимира Зеленського знало про підготовку рішення Конституційного Суду щодо антикорупційних положень. Він наголосив, що гаранта повинні були попередити про це.

Про це Богдан розповів в інтерв’ю «Українській правді».

«Президент же заявляє, що це диверсія проти України, так? Так диверсія проти України — це злочин. Тобто в тебе є спецслужби, які точно тебе інформували, що готується такий злочин. Яка твоя була реакція? Ніякої. Яка робота проводилася? Ніякої. Це ж кримінальна стаття, якщо ти знаєш про підготовку злочину і не реагуєш», — зазначив колишній очільник ОПУ.

Богдан думає, що про підготовку відповідного рішення знав представник президента в КСУ Федір Веніславський.

«Він не міг не знати. Це його робота, він не міг не попередити про загрозу», — говорить ексголова ОПУ.

Скандальне рішення КСУ. Комітет ВР підтримав законопроєкт Разумкова про відновлення e-декларацій

Богдан запевняє, що про таке рішення знали і в спецслужбах. За його словами, рішення КСУ «протирічить логіці» та не має відповідного обгрунтування.

Водночас ексголова Офісу президента каже, що ініціатива президента щодо розпуску КСУ може спричинити імпічмент гаранта. Він вважає, що ініціатива Зеленського — це кримінальна стаття.

«Це може бути підставою для процедури імпічменту. Політично президент діє правильно. Але ти мав це розуміти, ти мав до цього готуватися, ти мав це робити завчасно», — підкреслив Богдан.

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що у очільника КСУ знайшли незадекларований маєток під Києвом.

Реакція Заходу на рішення КСУ. Венеційська комісія проведе експертизу ситуації в Конституційному Суді