404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Конгрес США створить зовнішню незалежну комісію з розслідування заворушень у Капітолії
Getty Images

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі заявила, що законодавці створять зовнішню незалежну комісію для вивчення фактів і причин нападу на Капітолій 6 січня прихильниками тодішнього президента США Дональда Трампа, повідомляють The Guardian і Reuters

У листі законодавцям Ненсі Пелосі відзначила, що комісію створять за зразком аналогічної, створеної після атак 11 вересня 2001 року. Спікер Палати представників зазначила, що група також розгляне «факти і причини, що стосуються готовності і реагування поліції Капітолію США та інших федеральних і місцевих правоохоронних органів в районі Капітолію».

Депутати від Демократичної Республіки та Республіканської партії закликали двопартійну комісію розслідувати, чому державні чиновники та правоохоронні органи не змогли зупинити напад на Капітолій, коли обидві палати Конгресу брали участь у процесі підтвердження перемоги Джо Байдена на виборах.

Тоді загинули п'ять людей, у тому числі поліцейський, багато людей було поранено, а двоє поліцейських вчинили самогубства після цих подій.

Заклики створити комісію стали наслідком виправдання Трампа під час його другого судового процесу щодо імпічменту, в якому його звинуватили у підбурюванні до повстання.

У неділю обидві сторони знову закликали до створення органу з розслідування.

«Нам потрібна комісія на зразок комісії 11 вересня, щоб з'ясувати, що сталося, і переконатися, що це більше ніколи не повториться. Я хочу переконатися, що Капітолій захистять наступного разу», — сказав Ліндсі Грем, республіканський сенатор від Південної Кароліни та близький союзник Трампа, який проголосував за виправдання експрезидента в суботу.

Передісторія

Палата представників США 13 січня вдруге оголосила імпічмент Трампу, звинувативши його у підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію.

Трамп — єдиний в історії президента США, якому двічі оголошували імпічмент, та один з трьох, кому взагалі оголошували імпічмент. Під час першого процесу імпічменту у зв'язку зі звинуваченнями про тиск на президента України Сенат виправдав Трампа.

Chas News повідомляв, що Twitter банитиме Трампа, навіть якщо він знову піде в президенти.

Імпічменту не буде. Сенат виправдав Дональда Трампа