Посли країн G7 зустрілися з Петром Порошенком
Euronews

Посли країн «Великої сімки» під час зустрічі з п'ятим президентом України, лідером партії «Європейська солідарність» Петром Порошенком обговорили результати місцевих виборів, боротьбу з пандемією COVID-19 та кризову ситуацію довкола Конституційного Суду.

Про це написало у Twitter американське головування у групі послів G7.

«Вони зійшлись на думці щодо необхідності об'єднання сил, що виступають за реформи, для врегулювання кризи з КСУ, зміцнення антикорупційних інституцій в Україні та розв'язання питань судової реформи», — йдеться у повідомленні.

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що у очільника КСУ знайшли незадекларований маєток під Києвом.

Голова ВР Дмитро Разумков 2 листопада повідомив про плани парламенту відновити електронне декларування новим законом.

Увечері 2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 «Про відновлення дії окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України». Документ передбачає внесення змін до Закону «Про запобігання корупції», якими пропонується відновити права НАЗК.

Уранці 4 листопада голова парламентської фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія разом з іншими народними депутатами приніс до КСУ підписану напередодні більш ніж 200 парламентаріями заяву зі зверненням до 11 суддів КСУ, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи, добровільно подати у відставку.

Справа Порошенка. ДБР просить допомоги у Панами, Кіпру і Віргінських островів