Прем'єр-міністр України запевнив, що ситуація з КСУ не вплине на співпрацю з МВФ
УНІАН

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ситуація з Конституційним Судом України не вплине на співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ні, не вплине, тому що Україна чітко декларує і показує свої європейські наміри: свої наміри продовжувати і активно вести антикорупційну реформу, а також всі реформи, які націлені і прописані в наших міжнародних зобов'язаннях», — зазначив прем'єр.

Також він додав, що Фонд зі стурбованістю спостерігає за ситуацією, що склалася. Водночас МВФ «розуміє реформаторські прагнення України», тому це не впливає на фінансування та виконання програми Фонду.

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що у очільника КСУ знайшли незадекларований маєток під Києвом.

Судді КСУ, що голосували проти відміни антикорупційних законів, відмовились від участі у його роботі