Рішення КСУ. Зеленський підписав закон про покарання за брехню у декларації
УНІАН

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Про це повідомляє пресслужба гаранта.

Закон повертає відповідальність за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації. Раніше її скасували рішенням Конституційного Суду. Відповідні зміни внесуть до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу та закону «Про запобігання корупції».

За недостовірне декларування чи умисне неподання декларації чиновників можуть оштрафувати чи навіть посадити у в’язницю.

Передісторія

27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що КСУ не може зібрати кворум через коронавірус.

Chas News повідомляв, що ВАКС закрив другу справу щодо декларацій Труханова через скандальне рішення КСУ.

«У них нічого не вийде». Зеленський анонсував нову судову реформу