ВАКС закрив другу справу щодо декларацій Труханова через скандальне рішення КСУ
УНІАН

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) закрив другу справу щодо можливої неправдивої інформації у декларації за 2015-2016 роки чинного мера Одеси Геннадія Труханова.

Про це повідомив Центр протидії корупції у Telegram.

«Хроніки знищення декларування продовжуються. Антикорсуд був змушений закрити справу по брехню в деклараціях мера Одеси Геннадія Труханова за 2015-2016. Адже Конституційний Суд скасував відповідальність за цей злочин...», — йдеться у повідомленні.

У 2015-2016 роках Труханов не вніс у декларацію майно ексдружини Тетяни Колтунової на 33 та 18 млн грн щороку. Слідчі кажуть, що тоді він зберігав з нею родинні стосунки.

5 листопад ВАКС закрив справу про недекларування Трухановим майна за 2017 рік. Провадження закрили через рішення Конституційного Суду.

Передісторія

27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Chas News повідомляв, що Антикорупційний суд закрив дві справи про декларування недостовірної інформації.

Раніше представник Зеленського у КСУ заявив, що «президент повинен бути главою виконавчої влади». 

Вищий антикорупційний суд скасував свій перший в історії обвинувальний вирок