Скандальне рішення КСУ. Комітет ВР підтримав законопроєкт Разумкова про відновлення e-декларацій
УНІАН

Антикорупційний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт очільника парламенту Дмитра Разумкова. Спікер ВР запропонував відновити електронне декларування у старому вигляді.

Про це повідомляє рух «Чесно».

Комітет визнав законопроєкт №4304 відповідним антикорупційному законодавству. Орган ВР рекомендував Раді включити його до порядку денного та ухвалити.

Спікер ВР запропонував відновити електронне декларування у старому вигляді. Скріншот «24 каналу».

Секретар комітету Володимир Кабаченко рекомендує ухвалити законопроєкт та вважає його найбільш компромісним. Водночас нардеп заявив, що законопроєкт президента України Володимира Зеленського — неконституційний.

Член фракції «Слуга народу» Олексій Жмеренецький заявив, що будь-яке рішення Верховної Ради з цього питання повністю не відповідатиме нормам законодавства. Держслужбовець вважає, сесійний зал має вирішити, який законопроєкт підтримати.

Законопроєкт гаранта на засіданні не розглянули.

2 листопада група народних депутатів на чолі з Дмитром Разумковим зареєструвала в парламенті законопроєкт про відновлення дії окремих положень антикорупційного законодавства та Кримінального кодексу. Раніше їх скасував Конституційний Суд.

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що у очільника КСУ знайшли незадекларований маєток під Києвом.

ВАКС закрив першу справу на виконання скандального рішення КСУ