У «Слузі народу» пропонують змінити Конституцію для призначення нового очільника НАБУ
Пресслужба Офісу президента

Партія «Слузі народу» пропонує змінити змінити Конституцію, щоб президент України міг призначати директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Про це представник очільника держави в КСУ Федір Веніславський розповів в інтервю «Радіо Свобода».

«Ми, враховуючи оцей висновок (сумнівний висновок, але маємо його враховувати) Конституційного Суду, передбачаємо, що директора НАБУ має призначати президент за згодою Верховної Ради і прямо в Конституції передбачаємо, що кандидати на посаду директора НАБУ мають обиратися на відкритому та прозорому конкурсі», — наголосив він.

Треба зібрати 150 підписів нардепів для того, щоб цей законопроєкт внесли на розгляд до Верховної Ради, зазначив Веніславський.  За його словами, наразі вже зібрали близько 120 підписів. 

Представник президента в КСУ думає, що на наступному пленарному тижні законопроєкт внесуть на розгляд парламенту.

Передісторія

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що у очільника КСУ знайшли незадекларований маєток під Києвом.

У КСУ розповіли, скільки держава витрачає на його утримання