Влада оприлюднила план виходу з конституційної кризи через рішення КСУ
Офіс президента

27 листопада на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики представники влади, очільники НАБУ та НАЗК знайшли план виходу з конституційної кризи.

Про це повідомляє Офіс президента.

«Нам коштувало значних зусиль, аби після цього рішення (КСУ — Прим. ред) остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав у деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота із запобігання корупції на сьогодні залишається на паузі», — заявив президент України Володимир Зеленський.

У Facebook очільник Офісу президента Андрій Єрмак пояснив, що для виходу з кризи потрібно зробити три кроки:

  • Відновити кримінальну відповідальність за навмисне ненадання декларації чи надання неправдивих відомостей у деклараціях;
  • Відновити повноваження НАЗК щодо моніторингу електронного декларування та врегулювати питання декларацій суддів;
  • Врегулювати питання утворення НАБУ та забезпечити гарантії діяльності його директора.
 

Перший робочий тиждень після коронавірусу завершився засіданням Національної антикорупційної ради. Команда Президента...

Posted by Андрій Єрмак on Friday, November 27, 2020

Передісторія

27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Зеленський запевнив послів G7, що Ситник очолюватиме НАБУ попри рішення КСУ

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що КСУ не може зібрати кворум через коронавірус.

Chas News повідомляв, що ВАКС закрив другу справу щодо декларацій Труханова через скандальне рішення КСУ.

Відлуння скандалу навколо КСУ. Зеленський подав законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації