Зеленський запевнив послів G7, що Ситник очолюватиме НАБУ попри рішення КСУ
УНІАН

Президент Володимир Зеленський пообіцяв з послам G7, що Артемом Ситник очолюватиме Національне антикоупційне бюро попри рішення Конституційного Суду.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Рішення Конституційного суду не скасовує факт утворення та функціонування НАБУ, не обмежує роботу детективів НАБУ та не ставить під сумнів статус НАБУ як правоохоронного органу. Ми гарантуємо, що після 16 грудня директор НАБУ залишатиметься на посаді», — наголосив гарант.

Зеленський підкреслив, що визнання неконституційними окремих положень закону «Про Національне антикорупційне бюро України» не вплине на легітимність і незалежність НАБУ та чинного директора.

Зеленський: звільнити Ситника не можу. Він продовжує виконувати обов’язки директора НАБУ

Ситник погодився з позицією очільника держави та ОПУ щодо відсутності чинників, які критично впливають на роботу органу.

НАБУ спільно з владою опрацьовуватиме низку потенційних загроз, які можуть створити юридичні колізії через рішення КСУ у майбутньому, каже гарант.

Передісторія

27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. Дипломати зазначили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради відповідний законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування «нікчемним» і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ «Про запобігання корупції».

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Раніше ми писали, що КСУ не може зібрати кворум через коронавірус.

Chas News повідомляв, що ВАКС закрив другу справу щодо декларацій Труханова через скандальне рішення КСУ.

Скандальне рішення КСУ. ВАКС закрив ще дві справи про недостовірне декларування