404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У КСУ 5 січня розглянуть відсторонення Тупицького від посади голови суду
УНІАН

Завтра судді Конституційного суду України розглянуть питання про тимчасове відсторонення від посади голови суду Олександра Тупицького.

Про це повідомила представниця Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря у Facebook.

Аби збори були повноважними, у них мають взяти участь 12 суддів.

При цьому Совгиря зазначила, що КСУ не має права з власної ініціативи розглядати питання і приймати рішення про конституційність будь-яких актів, зокрема, указів президента України. Суд це може зробити лише у разі відповідного подання.

«Оскільки Указ Президента України є чинним, не визнавався у встановленому порядку незаконним чи неконституційним, відповідно до частини 3 статті 106 Конституції України, він є обов’язковим до виконання на території України», — написала Совгиря. Отже, судді завтра зможуть лише організувати роботу КСУ, враховуючи відсторонення судді Тупицького від посади.

Раніше президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення на два місяці від посади голови КСУ. Це строк, протягом якого триватиме розслідування справи Тупицького. Суддю підозрюють у підкупі свідка, коли той перебував на посаді заступника голови КСУ. Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

Очільник КСУ не з’явився 28 грудня в Офіс генпрокурора для вручення повідомлення про підозру. ОГП підготував клопотання до Офісу президента, у якому йдеться про дозвіл на відсторонення від посади голови КС Тупицького.

Водночас у КСУ заявили, що указ президента є «юридично нікчемним», й відстороняти Тупицького мають право лише судді КСУ після проведення відповідного засідання. Представник президента заявив, що заява КСУ сама є юридично нікчемною, а Тупицький все ж відсторонений.

Передісторія

Очільник КСУ не вперше в центрі скандалу. У нього, наприклад, знайшли незадекларований маєток під Києвом. Тупицький каже, що садиба належить його тещі.

Але найбільше питань викликають рішення суду, який він очолює.

Chas News повідомляв, що 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

29 жовтня посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. 

Зеленський запевнив, що система електронного декларування працюватиме. За його словами, незабаром до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

Водночас очільник НАЗК Олександр Новіков заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову і земельну реформу, тому його необхідно реформувати.

На екстреному засіданні Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ до електронних декларацій.

Водночас слідчий Державного бюро розслідувань викликав голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на допит 2 листопада.

Проти суддів КСУ відкрили кримінальну справу.

Раніше президент Володимир Зеленський анонсував нову судову реформу.

Також президент уніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити суддів КСУ та набрати нових.

Chas News називав поіменно усіх 15 суддів КСУ, що здійняли восени суспільний резонанс, і заглянув до їхніх біографій.

Офіс генпрокурора просить Зеленського відсторонити главу КСУ Тупицького від посади